O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Czego warto się uczyć, żeby znaleźć pracę w IT?

Praca w branży IT to niezwykle atrakcyjna opcja dla każdego kto posiada umiejętność programowania bądź pragnie ją zdobyć. Zatrudnienie w tym sektorze jest stabilne, a zarobki wysokie. Dodatkowo wielu pracodawców daje możliwość rozwoju kariery i zdobycia nowych kwalifikacji. Zanim jednak zaczniemy szukać pracy w IT warto już wcześniej nauczyć się chociaż jednego języka programowania.

Mimo tego, że w sektorze IT pracy jest mnóstwo, to już wcześniej trzeba posiąść kilka umiejętności, które pomogą w jej zdobyciu. Niestety, pracodawcy nie chcą zatrudniać osób, które nie znają żadnego języka programowania – dają jednak możliwość zdobycia doświadczenia i oferują liczne szkolenia. Czego warto się uczyć, aby znaleźć pracę w IT?

Nauka programowania – od czego zacząć?

Najtrudniej jest zawsze zacząć – później nauka kolejnych języków programowania będzie coraz łatwiejsza. Warto jednak wcześniej przemyśleć, który język będzie korzystny z punktu widzenia branży IT i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto nauczyć się uniwersalnego, czy może zostać specjalistą w konkretnej dziedzinie. Oferty pracy agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu są skierowane zarówno dla osób posiadających specjalizację w danym języku, jak i tych posiadających doświadczenie w programowaniu podstawowym. Na samym początku warto opanować HTML oraz CSS, zwłaszcza jeśli z programowaniem wiążemy plany na przyszłość.

Języki programowania, które są ceniona przez pracodawców

W większości ogłoszeń pracy we Wrocławiu pojawiają się oferty skierowane do programistów posługujących się Java, C++, Python, Angular oraz JavaScript. Pożądani są również specjaliści pracujący z Ruby oraz Magento.W zależności w jakiej branży IT chcemy działań, warto nauczyć się jednego lub dwóch, aby posiadać odpowiednie kwalifikację, na które zwróci uwagę agencja HR GO. Wybór języka powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji, jak i przyszłościowy. Nie warto inwestować w czas naukę czegoś, co w perspektywie kilku lat nie będzie przydatne. Wiele języków programowania bazuje na innych, przez co poznawanie nowych nie sprawia większego problemu.

Język programowania Android – czy warto podjąć jego naukę?

Wbrew pozorom nauka Androida nie jest wcale tak skomplikowana, jak wielu osobom się wydaje. Znając już podstawy programowania w języku Java, bez problemu można zacząć projektować swoją pierwszą aplikację na telefon obsługujący system Android. We Wrocławiu można znaleźć wiele kursów dedykowanych zarówno nauce Javy, jak i programowania Android.

praca w it wrocław

Projektowanie stron internetowych – przydatne umiejętności

Pisanie witryn internetowych to jedno z najbardziej opłacalnych zajęć w branży IT. Nowe firmy oraz sklepy online sprzyjają nauce takich języków programowania, które z pewnością zapewnią stałą pracę. Kandydat powinien znać takie podstawy jak HTML oraz CSS, a następnie nauczyć się programowania w języku C++. Świetnie sprawdzi się też umiejętność pisania stron w JavaScript oraz Pythonie.

Praca w IT we Wrocławiu – czego warto się nauczyć?

Agencja HR GO Recruitment oferuje osobom poszukujących pracy w IT we Wrocławiu ciekawe propozycje pracy. Aby znaleźć zatrudnienie w tym sektorze, konieczne będzie posiadanie już, nawet podstawowych, umiejętności programowania. Do najbardziej pożądanych przez pracodawców języków należy Java, Python oraz C++. Warto jednak poświęcić więcej czasu i dodatkowo nauczyć się tworzenia aplikacji mobilnych, które aktualnie są niezwykle popularne w branży IT. Umiejętność programowania w uniwersalnym języku Java otwiera drzwi w większości firm. Im większa wiedza oraz zdolność do podjęcia różnego rodzaju zadań, tym większa szansa na znalezienie dobrej propozycji pracy na stronie agencji HR GO Recruitment.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie