O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

3 powody dla których warto znać Krav magę

Bezpieczeństwo i komfort zdecydowanie są warte niejednego wysiłku. Zawsze warto jest znać systemy samoobrony, by w razie różnych, nieprzewidzianych zdarzeń być w stanie się obronić przed napastnikiem. Oczywiście istnieje bardzo wiele różnych stylów sztuk walki i systemów samoobrony, jednak nie wszystkie są sobie równe, zwłaszcza podczas wystąpienia groźnej sytuacji. Dlaczego warto więc znać akurat Krav Magę? Co sprawia, że właśnie ten system samoobrony warto jest trenować?

3 powody, dlaczego warto trenować krav magę

Jest całkiem sporo powodów, dla których warto jest trenować i znać krav magę. Postanowiliśmy przedstawić tylko trzy z nich, które jednocześnie są tymi najważniejszymi powodami.

1. Znajomość technik samoobrony i wykorzystanie ich w niebezpiecznych sytuacjach zawsze będzie legalne. Masz prawo się bronić i masz prawo zrobić to skutecznie i krav maga ci w tym pomoże! Dzięki intuicyjnym ruchom z pewnością będziesz w stanie użyć krav magi nawet wtedy, gdy będziesz w głębokim stresie, ze względu na to, że ktoś cię zaatakował.

2. Zwiększysz swoją pewność siebie – co już znacznie zmniejszy szanse na to, by ktokolwiek cię zaatakował! Tak, często napastnicy wybierają osoby mniej pewne siebie, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo, że nie będą się bronić, tylko się poddadzą przy próbie kradzieży. Oczywiście pewność siebie nie zawsze wyplącze cię z tarapatów, jednak zdecydowanie lepiej jest mieć z tyłu głowy świadomość, że nawet w trudnych, stresujących sytuacjach dasz sobie radę!

3.Trzecim powodem, dla którego lepiej jest znać krav magę, jest kondycja. W trudnych sytuacjach, wymagających użycia siły oraz pełnej sprawności, jak najlepsza kondycja jest na wagę złota. A trzeba od razu zaznaczyć, że przecież kondycja nie przydaje się wyłącznie w takich sytuacjach, ale także w wielu innych! Osoba, która ma świetną kondycję wolniej się męczy, jest w stanie przebiegać dłuższe dystanse i podnosić cięższe przedmioty! Te wszystkie umiejętności są na wagę złota!

Jak więc widać, jest całkiem sporo powodów dla których warto jest trenować akurat krav magę! I co więcej, zalet trenowania tego systemu samoobrony tak naprawdę jest znacznie więcej, niż trzy, które wymieniliśmy wyżej!

sztuki walki legnica

Gdzie trenować krav magę?

Zastanawiasz się pewnie, gdzie zatem możesz trenować takie sztuki walki. Szkółki Krav Gym znajdują się w takich miastach, jak Legnica czy Wrocław! Do takich miejsc możesz się zgłosić po to, aby zapisać się zarówno na zajęcia grupowe, jak i też na lekcje indywidualne. W Krav Gym trenować będziesz pod okiem najlepszych, świetnie przygotowanych trenerów, którzy od lat prowadzą zajęcia z dziedziny tej sztuki walki! Oczywiście, aby zobaczyć szybsze efekty, lepiej jest skorzystać z oferty indywidualnych lekcji!

Zajęcia z krav magi odbywają się w Legnicy i Wrocławiu, masz więc wybór miejsca, gdzie możesz chodzić. Pamiętaj, dzięki znajomości krav magi będziesz czuć się znacznie swobodniej i bezpieczniej nawet wtedy, gdy będziesz przechodzić przez nieciekawą dzielnicę, lub będziesz mijać nieciekawe osoby. Umiejętność obrony to w dzisiejszych czasach podstawa. Bez tych umiejętności, będziesz zdany wyłącznie na łut szczęścia!

Jeżeli zatem chcesz być panem lub panią sytuacji, to musisz wiedzieć, jak się bronić. A ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki w szkółkach i na kursach krav magi!

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie